Papież atakuje niezmienność katolickich zasad płynących z Tradycji i przyrównuje je do „starego zakonu”

9 września 2021 | Aktualności

Odkupienie jest dziełem Boga, a nie istot ludzkich, więc bądź ostrożny i nie słuchaj „fundamentalistów”, którzy twierdzą, że świętość pochodzi z przestrzegania pewnych praw, powiedział papież Franciszek podczas swojej cotygodniowej audiencji generalnej.

Wiara, że ​​świętość przychodzi przez przestrzeganie określonych praw, „prowadzi nas do sztywnej religijności, sztywności, która eliminuje wolność Ducha, którą daje nam odkupienie Chrystusa.

Strzeż się tej sztywności, którą proponują” – powiedział 1 września do zgromadzonych w sali audiencyjnej Pawła VI w Watykanie.

Zbawcza łaska Boża jest otrzymywana przez wiarę w ewangeliczne przesłanie śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, a Bóg zaprasza ludzi do radowania się sprawiedliwością otrzymaną dzięki wierze w Chrystusa, powiedział. Papież kontynuował swoją serię rozmów na temat Listu św. Pawła do Galatów, przyglądając się wyjaśnieniom apostoła usprawiedliwienia przez wiarę i łask płynących z Ducha, a nie z uczynków zakonu.

Jednak przed rozpoczęciem katechezy papież odezwał się, aby wyjaśnić kontekst i cel cotygodniowych przemówień na audiencji, które zazwyczaj są pogłębioną refleksją na temat wielu aspektów nauczania Kościoła. Papież powiedział, że nauki zawarte w liście św. Pawła nie są niczym nowym ani „moim własnym”. „To, co studiujemy, jest tym, co mówi św. Paweł podczas bardzo poważnego konfliktu” w Galacji. „Nie są to rzeczy, które ktoś wymyślił. Nie. To coś, co wydarzyło się w tamtym czasie i może się powtórzyć” – powiedział, odnosząc się do prób apostoła naprawienia tych, którzy byli kuszeni, by wierzyć, że ktoś jest usprawiedliwiony przez uczynki prawa, a nie wiarę w odkupieńcze działanie Chrystusa.

Papież powiedział: „To jest po prostu katecheza o Słowie Bożym wyrażona w liście św. Pawła do Galatów. To nie jest coś innego. Zawsze miej to na uwadze.”

Holiness does not come from following rigid rules, pope says

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie wpisy:

Dwie ofiary aborcji skąpane we krwi- dziecko i Matka

Dwie ofiary aborcji skąpane we krwi- dziecko i Matka

Ustawa rozciągająca na całe USA prawo aborcyjne upadła: sprawdź, które stany już chronią nienarodzonych. Aktywiści pro-life agresywnie reagują na obalenie sprawy Roe v. Wade przed Sądem Najwyższym 24 czerwca 2022 r. w Waszyngtonie.Tymczasem życie wygrywa. Wiele stanów...

Żywot świętego Antoniego z Padwy.

Żywot świętego Antoniego z Padwy.

Żywot świętego Antoniego z Padwy. (Żył około roku Pańskiego 1231). Było to w roku 1230, właśnie gdy Papież Grzegorz XI udzielił ogólnego odpustu tym wszystkim, którzy odbędą wyprawę krzyżową do Ziemi świętej. Chrześcijanie ze wszystkich krajów: Grecy, Francuzi,...