Praktyka sprzedaży tkanek z płodów abortowanych, do badań nad „humanizowanymi myszami”

28 września 2021 | Analizy

Judicial Watch ogłosił we wtorek, iż otrzymał 198 stron dokumentacji i komunikatów od amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) dotyczących badań „humanizowanych myszy” z ludzkimi głowami, organami i tkankami płodów, w tym komunikacji i umów z ludzkimi płodami dostawca tkanek Advanced Bioscience Resources (ABR). Większość zapisów to korespondencja i powiązane załączniki między Perrin Larton, kierownikiem ds. zakupów w ABR, a lekarzem weterynarii ds. Badań, dr Kristiną Howard z FDA.

Judicial Watch otrzymał dokumentację w wyniku pozwu przeciwko amerykańskiemu Departamentowi Zdrowia i Opieki Społecznej, którego częścią jest FDA W pozwie prosi się o wszystkie kontrakty i związaną z nimi dokumentację dotyczącą wydatkowania funduszy, w celu dostarczenia ludzkiej tkanki płodowej do wykorzystania w badaniach na humanizowanych myszach. Sąd federalny nakazał HHS ujawnienie dodatkowych informacji o zakupach narządów pobranych z abortowanych płodów ludzkich – w tym „ceny pozycji linii” lub cena za narząd, którą rząd zapłacił ABR .

Sąd stwierdził również, że „istnieją powody, aby kwestionować”, czy transakcje naruszają prawo federalne zabraniające sprzedaży narządów płodowych. Dokumenty ujawnione wcześniej w tym procesie pokazują, że rząd federalny zażądał, aby zakupione narządy płodu były „świeże i nigdy nie zamrażane”.

Zapisy obejmują wygenerowany przez FDA kontrakt z ABR, oparty na „zapotrzebowaniu” wydanym 27 lipca 2012 r., na „zakup tkanek dla humanizowanych myszy” o wartości 12 000 USD.

Źródło- Lifesitenews.

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy:

Aborcja i transpłciowość to dwie strony tego samego medalu-

Aborcja i transpłciowość to dwie strony tego samego medalu-

Debata pro-life to jedna strona walki pomiędzy dwoma niemożliwymi do pogodzenia racjami, tezą prawdziwą i drugą fałszywą dotycząca życia i wolności osoby ludzkiej. Lewacy i liberałowie potępiają walkę z aborcją, twierdząc, że jest to kwestia, która zdominowała debatę...