Jakiś „facet” przebrał się za biskupa i błogosławił ludzi wielką jak pizza Hostią w pleksi

17 września 2021 | Aktualności

Abp Grzegorz Ryś podczas Kongresu Nowej Ewangelizacji w Łodzi pod osobliwie brzmiącą nazwą  ” Reset”, czyt. reset katolickiej wiary opartej na rozumie- odprawił Mszę bez Mszy.

Na koniec dziwnego spontanicznego spotkania z tłumem, orzekł, że to co się wydarzyło było Mszą św. bo spełniało warunki, było błogosławieństwo wielką Hostią, była spowiedź, kolekta, modlitwa wiernych, procesja z darami, a teraz zasiądziemy do wielkiego stołu z chlebem by sfinalizować liturgię, zachęcił na koniec do przyjęcia komunii świętej i podkreślił, że to jest „msza”, a nie zwykłe zgromadzenie. W sieci pojawiło się sporo krytycznych komentarzy. Jeden z nich brzmiał podobnie jak tytuł niniejszego postu. Parafrazując: czyżby jakiś facet przebrał się w szaty następcy św. Piotra, konsekrował Hostię poza Mszą św. dotykał ją swoimi „łapami”, i nazwał medialne show katolicką Mszą św, na koniec rozdając chlebek ze stołu niczym kawałki dobrej pizzy?

Niestety jest to arcybiskup Kościoła Katolickiego…. I tak wygląda dziś – wcale nie prześladowana, nie gnębiona, nie likwidowana, pełna nadużyć, profanacji, himalajskiej obłudy, niegodna, banalizująca misterium Ofiary krzyża – Msza po „nowemu” w nowym kościele, nowej wiary, z nowym bogiem podszywającym się pod Chrystusa.

1 komentarz

  1. Monika

    Alta Vendita zbiera swoje żniwo.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie wpisy: