Ostateczny cios Franciszka wobec tradycyjnych wspólnot?

2 lutego 2022 | Aktualności, Msza Trydencka

Wiadomości dotyczące zmian dotarły do redakcji bloga Rorate Caeli i abp. Carlo Marii Viganò. Sprawę komentował wówczas opowiadający się po stronie Tradycji bp Athanasius Schneider i katolicy z Francji, gdzie Bractwo św. Piotra (FSSP) zostało poddane represjom przed erą Traditionis custodes.
 
Franciszek rozpoczął  proces „wygaszania” obecności Mszy Świętej  katolickiej.
 
Na podstawie doniesień niemieckiego środowiska Summorum Pontificum papież szykuje nowy atak– tym razem wymierzoną bezpośrednio w stowarzyszenia kapłańskie sprawujące jak Bractwo św. Piotra czy Piusa X. Co jest konsekwencją wizytacji purpuratów z Watykanu we wspólnotach w ramach realizacji Traditionis custodes.
 
Doktor Peter Kwasniewski twierdzi, że papież zamierza stworzyć ruch  „delegatów”, którym poddane będą grupy jak Bractwo św. Piotra, Instytut Dobrego Pasterza czy też Instytut Chrystusa Króla. Wysłannicy Rzymu mają posiadać władzę nad przełożonymi i spowodować „doprowadzenie tych wspólnot kapłańskich do jedynego sposobu celebrowania obrządku rzymskiego»” tj. Novus Ordo.
 
Delegacje pod kierownictwem abp. José Rodrígueza Carballo ruszyły.  Abp Caballo wizytował zakon tradycyjnych sióstr w Stanach Zjednoczonych, co komentował abp Viganò „Wizytatorzy, którzy są cynicznymi wykonawcami rozkazów już wydanych przez prefekta kardynała João Braz de Aviz i jego sekretarza abp José Rodrigueza Carballo, stosujących się do precyzyjnych instrukcji Bergoglio. Bez względu na to, która społeczność jest celem, mobbing lub grupowe zastraszanie przez wizytatorów w celu wprowadzania podziałów wśród sióstr są zawsze takie same, podobnie jak próba wywołania silnej presji psychicznej, nawet do tego stopnia, że gwałci się ich indywidualne sumienia oraz poważne niepokojenie osób przyzwyczajonych do życia w milczeniu, modlitewnym skupieniu i pokucie” – podkreślał.
„Celem jest zniszczenie wspólnot Ecclesia Dei i zakonów kontemplacyjnych” – dodaje.
 
 Benedykt XVI przypomniał, że jest kwestią doktryny, a nie tylko dyscypliny) liturgia.
 
Ich cele są jasne, rozszarpanie na fragmenty środowisk Tradycji, co może wyrządzić wiele szkód, ale wykorzenienie tradycyjnego ruchu, liczącego tysiące duchownych i miliony wiernych nie jest już możliwe, bowiem ruch ten jest silny i utwierdzony w dobrym postępowaniu. Widzimy przy okazji jak moderniści nienawidzą Tradycji i opatrznościowego działania Ducha Świętego we skrzesaniu dobrych owoców, wiary pogłębiania świętości w wiernych z parafii, kaplic, zakonów i zgromadzeń.
 
 
źródło: Do Rzeczy/LifeSiteNews

1 komentarz

  1. Slazak

    Na razie Bergolio uderza w Archidiecezję Katowicką. Mianowal Bp Adriana Galbasa następcą TWSkworca. Galbas to czlowiek Rysia i Gądeckiego. Polecam wywiad z nim z 13 pazdziernika 2020 r na stronie Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegolnie polecam zwlaszcza Ślązakom ,pytanie red Krolaka i ofpowiedz Galbasa nt imigrantow na granicy wschodniej. Spieszcie sie bo miglance z KAI gotowe sa usunac ten tekst. Link. http://www.ekai.pl/bp-adrian-galbas-sac-o-kosciele-w-polsce

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie wpisy:

Dwie ofiary aborcji skąpane we krwi- dziecko i Matka

Dwie ofiary aborcji skąpane we krwi- dziecko i Matka

Ustawa rozciągająca na całe USA prawo aborcyjne upadła: sprawdź, które stany już chronią nienarodzonych. Aktywiści pro-life agresywnie reagują na obalenie sprawy Roe v. Wade przed Sądem Najwyższym 24 czerwca 2022 r. w Waszyngtonie.Tymczasem życie wygrywa. Wiele stanów...

Żywot świętego Antoniego z Padwy.

Żywot świętego Antoniego z Padwy.

Żywot świętego Antoniego z Padwy. (Żył około roku Pańskiego 1231). Było to w roku 1230, właśnie gdy Papież Grzegorz XI udzielił ogólnego odpustu tym wszystkim, którzy odbędą wyprawę krzyżową do Ziemi świętej. Chrześcijanie ze wszystkich krajów: Grecy, Francuzi,...