Papież i rządy zajęci klimatem, CO2 i szczepionkami zapomnieli o dramacie chrześcijan na Bliskim Wschodzie

9 listopada 2021 | Aktualności

Syryjsko-katolicki patriarcha z Libanu Ignacy Józef III Younan gani władze Europy za brak reakcji w sprawie ucieczki chrześcijan z Bliskiego Wschodu. Skrytykował Europę, za okazywanie większej troski o ochronę zwierząt niż o ochronę mniejszości religijnych.

„Zachód nic nie robi tego, co powinien robić, aby bronić mniejszości na Bliskim Wschodzie, przede wszystkim chrześcijan”, stwierdził dostojnik. Dodał, że wystarczy spojrzeć na problemy w Libanie, by powiedzieć  „dość już tego!”. Jednak państwa wydają się mieć inne priorytety. Sytuacja w Syrii, Iraku czy Turcji dowodzi, że chrześcijanie, nie mogą zagwarantować  godnego życia, ani wolności religijnej.

Fala migracji trwa w Libanie z powodu utrzymującego się kryzysu ekonomicznego w kraju. Z 5000 nowych paszportów, około dwie trzecie z nich wystawiono chrześcijanom, którzy planowali emigrację. W Libanie panuje wysoka inflacja. Według danych poniżej granicy ubóstwa żyje około 55 procent ludności. Liczba ta wzrosła dwukrotnie w ciągu jednego roku. Duża część ludności Libanu odczuwa skutki eksplozji w porcie w Bejrucie, która dotknęła również chrześcijańską dzielnicę stolicy.

76-letni Ignacy Józef III Younan pochodzi z północnej Syrii i stoi na czele Kościoła katolickiego obrządku syryjskiego. Kościół ten liczy ponad ćwierć miliona chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Siedziba patriarchy znajduje się w Bejrucie.

Pytanie czemu panuje tak wielki brak zainteresowania w tej sprawie ze strony samego papieża, który dziś zajęty jest marketingiem koncernów farmaceutycznych, globalistów, NATO i Klausa Schwaba, promocją serów genowych nazywanych mylnie szczepionkami oraz matką ziemią, która łka niczym wyrzucona do Tybru pachamama, z walką o imigrantów i „zdrowy ziemski” klimat na czele?

2 komentarze

  1. Krakusik

    Jestem wstrząśnięty, lecz z drugiej strony niczemu się nie dziwię. Wielu przepowiadało taką przyszłość. Zmarły w tym roku świetny analityk globalizmu Alan Watt w proroczym wywiadzie sprzed lat Szok i trwoga nakreślił scenariusz zmiany cywilizacji, w której żyjemy. A Marek Chodorowski w wydanej ostatnio książce Bestia pokazuje jak światowe elity próbują wejść na piedestał Boga. Chrześcijaństwo jest przeszkodą w budowaniu totalitarnej władzy, więc rozbija się starożytne chrześcijańskie wspólnoty dla realizacji chorych zamierzeń, można wręcz powiedzieć w cieniu diabelskiej obecności. Tym doświadczonym ludziom trzeba pomóc na ile można. Zarówno modlitwą jak i materialnie. Bóg potrafi rozmnożyć te skromne dary serca, jak rozmnożył chleb i ryby dla słuchających Chrystusa tłumów

    Odpowiedz
  2. Thomas

    Problem jest nieco większy. Syryjski patryjarcha sobie tak narzeka bo co ma powiedzieć. Odczył zwych Syryjskich Katolików słowa Chrystus, nauczył ich pelnego modernizmu w wersji syryjskiej. Syryjczycy jakich znam sa całkiem protestanccy chciaz uważają się za Prawosławnych. Czczą Bolszewicka gwiazdę w Boze Narodzenie i oszusta z Coca Coli i zegnaja się odwroconym znakiem krzyża. Jak wiara takie pieklo.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie wpisy: