„UKRYTY SKARB KOŚCIOŁA”

Pierwszy pełnometrażowy dokument o oddolnym zrywie wiernych w Kościele Katolickim, którzy powiedzieli dość.

MSZA ŚWIĘTA

Film pt.:„Ukryty skarb Kościoła” ukazuje piękno Mszy zwanej trydencką, przybliża tło historyczne zmian dokonanych w Kościele po 1962 r., obnaża kulisy rewolucji liturgicznej i obrazuje masowy powrót wiernych ku Tradycji.

ŚWIĘTA TRADYCJA

Czym jest święta Tradycja? Dlaczego jest kluczowa w wyznawaniu katolickiej wiary? Komu zależało, by pamięć o niej zaginęła w mrokach historii?

CZŁOWIEK

Obrazujemy fascynującą i burzliwą podróż wgłąb ludzkiej duszy, która zagubiona w obecnym zamęcie szuka Prawdy. Czy ją znajdzie?

„Ukryty skarb Kościoła” pierwszy dokument o Mszy Trydenckiej w Polsce

 

Pierwszy pełnometrażowy dokument o oddolnym zrywie wiernych w Kościele Katolickim, którzy powiedzieli dość. Bohaterem filmu będzie na nowo odkrywany 'św. Graal’ Kościoła, Msza w klasycznym rycie rzymskim oraz podróż po meandrach ludzkiej duszy, duchowości tradycyjnej i dramatach jakie dokonują się w najgłębszych zakątkach serca człowieka.

Celem naszego filmu jest pokazanie po prostu prawdy, opartej na nauczaniu Kościoła i źródłach historycznych. Adresujemy go szczególnie do nieświadomych zmian, katolików. Sobór Watykański II jest sztucznie wykreowaną cezurą w historii Kościoła, dzieli katolików- pytamy dlaczego? Skąd te zmiany, nowa nauka, dwuznaczne zapisy soborowe, pomijane dogmaty, odrzucane zwyczaje i pobożność ludowa, uszczuplone sakramenty? 

Komu zależy by dzielić wierzących na frakcje, podgrupy, tzw. modernę i tradsów?Szukamy tej prawdy, a film ma być owocem naszego twórczego wysiłku. Obraz pozbawiony trudnych pytań stanie się zaledwie wydmuszką bez zawartości, jak puste opakowanie obrazujące jedynie estetyczną urodę Mszy. Za jej odrzuceniem stoi porażająca historia KK, a to zaledwie czubek góry lodowej.