Twój koszyk jest obecnie pusty!

DZIEWIĄTA NIEDZIELA PO ZESŁANIU DUCHA ŚW.
Ryt półzdwoj. Szaty zielone
Nie zdajemy sobie zawsze sprawy z tego, że liturgia prawie w każdej niedzieli widzi powtórzenie tajemnicy Paschalnei, może nie tyle w całkowitych jej obrzędach ile w treści i uświadomieniu sobie tych prawd i łask, któreśmy na Wielkanoc odebrali. Lecz i po Wielkanocy walka nie ustaje. Św. Paweł w Lekcji daje nam ostre pouczenie: nie łudźmy się, że jesteśmy dobrymi chrześcijanami, ponieważ przyjęliśmy chrzest i bierzmowanie, oraz do Komunii od czasu do czasu przystępujemy.
Nie nadużywajmy cierpliwości ani łaski Bożej, jak to czynił lud wybrany. Ewangelia zapowiada karę jaką na siebie ściągnęło miasto Boże przez pychę i niewdzięczność. Uwagi godna jest dzisiejsza sekreta. Tłumaczy ona dogmatycznie istotę ofiary Mszy św., , w której za każdym razem dokonuje się dzieło naszego odkupienia. W czytaniach brewiarzowych czytamy dzieje proroka Eliasza lub
Księgi Mądrości, o ile już miesiąc sierpień się rozpoczął.
Mszał Rzymski z dodaniem nabożeństw nieszpornych, 1949r.
2 odpowiedzi do „DZIEWIĄTA NIEDZIELA PO ZESŁANIU DUCHA ŚW.”
Wyślijcie mi sekretę i co tam macie w brewiarzu chętnie poczytam…Mądrość dla Eliasza ????????????️????????: By przestał spać, Powstał z Nadziei Zmartwychwstałego czego się boi…zrzucić ogień z Nieba czas ???? lub????️????
Mam Perłę i Skarb…A On rzekł do nich : Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem Królestwa Niebieskiego, podobny jest do Ojca Rodziny ( ????????)który że swego Skarbca wydobywa rzeczy nowe i Stare…Każdy kto stanie uczniem Chrystusa może stać się na powrót pasterzem swych owiec, ojcem duchowym rodzący owoce swej pokornej służby …A Bóg to Ojciec całej rodziny Ludzkiej i obdarza Łaskami Chrystusa i Nowej dla teologów bo możliwej do poznania w praktyce Miłości i dotyku Boga, który może im towarzyszyć w Duchu Świętym..
Dodaj komentarz