Twój koszyk jest obecnie pusty!

Czy będą zmiany nauczania Kościoła na temat aktów homoseksualnych?
Szef komisji europejskich biskupów mówi, że nauczanie Kościoła na temat homoseksualizmu jest ‚fałszywe’ i domaga się zmian Wierzę, że nadszedł czas, abyśmy dokonali rewizji podstawowego fundamentu nauczania”, powiedział kardynał Jean-Claude Hollerich.
VATICAN CITY (LifeSiteNews) – Przewodniczący Komisji Konferencji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) wyraził poparcie dla zmiany nauczania Kościoła na temat aktów homoseksualnych, określając biblijne określenie grzechu jako „fałszywe”.
Jezuicki kardynał Jean-Claude Hollerich, który jest również arcybiskupem Luksemburga i został mianowany przez papieża Franciszka relatorem generalnym „Synodu o synodalności” na lata 2021-2023, poczynił te uwagi w komentarzach dla niemieckiej katolickiej agencji informacyjnej KNA.
Zapytany przez dziennikarzy, jak podchodzi do stwierdzenia Kościoła, że akty homoseksualne są grzeszne, kardynał odpowiedział: „Uważam, że jest to nieprawda”. Powiedział, że „dalsze myślenie o nauczaniu (…) może prowadzić do zmiany nauczania”. Przypuszczalna metoda ponownego przemyślenia niezmiennego nauczania Kościoła, powiedział Hollerich, jest jedną z popieranych przez papieża Franciszka.
Papież poczynił kontrastujące uwagi na temat homoseksualizmu w Kościele. W 2018 roku papież potwierdził, że mężczyźni i kobiety z „tego rodzaju zakorzenioną tendencją [homoseksualny pociąg] nie powinni być przyjmowani do posługi lub życia konsekrowanego”. Posługa lub życie konsekrowane nie jest jego miejscem”.
Podpisał się również pod potępieniem Kongregacji Nauki Wiary z 2021 r. w sprawie oferowania kościelnego błogosławieństwa dla związków homoseksualnych, deklarując, że Bóg „nie błogosławi i nie może błogosławić grzechu”.
Jednak 26 stycznia Franciszek wezwał rodziców podczas środowej audiencji generalnej, aby „towarzyszyli” swoim dzieciom, które mogą mieć „różne orientacje seksualne”, zamiast „ukrywać się w postawie potępienia”.
W zeszłym miesiącu papież napisał list do katolickiej zakonnicy, która otwarcie sprzeciwia się nauczaniu Kościoła na temat seksualności, chwaląc ją za jej „50 lat posługi”, która w większości poświęcona była promowaniu normalizacji homoseksualizmu w Kościele.
Opierając się na Objawieniu Bożym, Kościół od początku swego istnienia nauczał, że akty homoseksualne są sprzeczne z naturą relacji seksualnych, oraz że wszyscy mężczyźni i kobiety są powołani do czystości.
Katechizm Kościoła Katolickiego (KKK 2357) zauważa: „Tradycja, opierając się na Piśmie Świętym, które przedstawia akty homoseksualne jako akty ciężkiej deprawacji, zawsze głosiła, że 'akty homoseksualne są wewnętrznie nieuporządkowane’. Są one sprzeczne z prawem naturalnym. Zamykają akt seksualny na dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i seksualnej. W żadnym wypadku nie mogą być aprobowane”.
Pomimo jasnego i pryncypialnego stanowiska Kościoła nakreślającego komplementarność seksualną mężczyzny i kobiety, Hollerich wyjaśnił, że powodem jego odejścia od historycznej normy był fakt, że „socjologiczno-naukowe podstawy tego nauczania nie są już poprawne.”
„[W]ielokrotnie potępiano sodomię”, powiedział, dodając, że we wcześniejszych epokach historii zakładano, że „w spermie mężczyzny przechowywane jest całe dziecko”. I po prostu przeniesiono to na mężczyzn homoseksualnych”.
„Ale w Nowym Testamencie w ogóle nie ma homoseksualizmu. Jest tylko dyskusja o aktach homoseksualnych, które do pewnego stopnia były pogańskimi aktami kultowymi. To było naturalnie zakazane. Uważam, że nadszedł czas, abyśmy dokonali rewizji w podstawowym fundamencie nauczania” – powiedział.
Paweł wielokrotnie w swoich listach potępia akty homoseksualne jako „bezwstydne” i „błąd”.
W swoim pierwszym liście do Koryntian, św. Paweł stwierdza, że czyny homoseksualne są grzeszne, wyjaśniając, że „homoseksualiści” nie „odziedziczą królestwa Bożego”, ale raczej, zgodnie z jego listem do Rzymian, otrzymają „we własnej osobie należną karę za swój błąd”.
Komentarze kardynała nastąpiły po kampanii pro-LGBT w Niemczech, w której 125 pracowników Kościoła Katolickiego, w tym księży, nauczycieli i administratorów kościelnych złożyło publiczne wyznanie swojej atrakcyjności dla osób tej samej płci (SSA) w ramach inicjatywy „OutInChurch”.
Dysydenccy działacze wezwali do wyeliminowania „przestarzałych sformułowań doktryny kościelnej” i „dyskryminacji” osób identyfikujących się z LGBT oraz wyrazili pragnienie, by „żyć otwarcie bez lęku” w Kościele, zdając się nie dostrzegać §2358 KKK, który wyjaśnia, że takie osoby „muszą być przyjmowane z szacunkiem, współczuciem i wrażliwością”, podczas gdy „należy unikać wszelkich oznak niesprawiedliwej dyskryminacji w stosunku do nich”.
Hollerich powiedział, że w archidiecezji luksemburskiej są „homoseksualiści wśród moich księży”. „Mam homoseksualne kobiety i mężczyzn wśród świeckich” – dodał – „i oni wiedzą, że mają dom w Kościele”.
„U nas nikt nie jest zwalniany z powodu homoseksualizmu, u nas nikt nigdy nie został zwolniony z tego powodu” – potwierdził Hollerich, dodając, że nigdy też nie zwolnił pracownika, który „ożenił się ponownie” po rozwodzie, mówiąc, że „stałby się bezrobotny. Jak coś takiego może być chrześcijańskie?”.
„Zmiana cywilizacyjna, której jesteśmy dziś świadkami, jest największą zmianą od czasu wynalezienia koła” – kontynuował kardynał. „Kościół zawsze szedł z duchem czasu i zawsze się dostosowywał. Ale zawsze miało się na to o wiele więcej czasu. Dziś musimy być szybsi. W przeciwnym razie tracimy kontakt i nie możemy być już zrozumiani”.
Wcześniej w tym miesiącu, Hollerich wezwał katolików do przyjmowania zakażonych aborcją szczepionek COVID-19, rzucając swoje pełne poparcie dla systemu „paszportu COVID” dla dostępu do usług religijnych na całym kontynencie, potępiając opór wobec takich środków jako przyczynę „krzywdy i dezorientacji”
Jezuicki kardynał wyraził również „wielki szacunek” dla niemieckiego przykładu na ścieżce synodalnej, stwierdzając jego otwartość na wyświęcanie kobiet do świętego kapłaństwa i otwarcie święceń dla żonatych mężczyzn.
Tłum. Roman A. Robaczewski
Źródło: Dawid Mc Loone, Head of European bishops’ commission says Church teaching on homosexuality is ‘false,’ demands change. Lifesitenews, February 04. 02.2022
[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]
Jedna odpowiedź do „Czy będą zmiany nauczania Kościoła na temat aktów homoseksualnych?”
Człowiek nazywa Boga kłamcą…świat się kończy ????
Dodaj komentarz